Välkommen till Roy Andersson Bilbolaget och en värld av transportbilar. Vi erbjuder transportbilar som underlättar utförandet av ditt arbete. Med en transportbil från Mercedes-Benz har du alltid en stark och trygg partner vid din sida. Vi skapar pålitliga transportbilar för proffs av högsta kvalitet och erbjuder även servicetjänster som säkerställer att din transportbil håller måttet.
Uppgradera ditt företag med ny transportbil redan idag.
Roy Andersson Bilbolaget erbjuder hela Mercedes-Benz utbud av transportbilar. Nedan kan du läsa om specifika modeller, har du frågor eller annat så kontakta någon av våra transportbilssäljare ( se längst ner på sidan )
Vi på Roy Andersson Bilbolaget är auktoriserad serviceverkstad för Mercedes-Benz Transportbilar. Det betyder att våra tekniker har gått Mercedes-Benz egna utbildningar, och att vi har all specialutrustning som krävs för att snabbt lokalisera och åtgärda problem. Hos oss arbetar vi med Sprinter, Vito och Citan varje dag. Och självklart är vi uppdaterade så att vi även kan serva eldrivna modeller som eVito och eSprinter.
Vi på Roy Andersson Bilbolaget kommer gärna ut till ditt företag för ett besök. Boka ditt besök här:
Vi har ett ständigt flöde av både nya och begagnade transportbilar. Finns just den transportbilen du vill ta en extra titt på i någon av våra andra anläggningar så transporterar vi dom snabbt och enkelt mellan anläggningarna. Klicka på länken nedan för att se vad vi kan erbjuda just idag.